lek. Dorota Filipowicz

Endokrynolog

Absolwentka Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2017r.). Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Od 2018r. asystent w Katedrze i Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu, aktualnie w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Od wczesnych lat studiów zainteresowana endokrynologią, udzielając się w tematycznych kołach naukowych. Odbyła staże zagraniczne w renomowanych klinikach endokrynologii (Charité w Berlinie oraz Regensburgu). Aktywnie bierze udział w konferencjach medycznych i naukowych o zakresie krajowym i międzynarodowym (m.in. European Congress of Endocrinology), poszerza umiejętności praktyczne uczestnicząc w specjalistycznych kursach (m.in. USG tarczycy). Odbywa studia doktoranckie w dziedzinie tyreologii, nagradzana stypendium rektora za osiągnięcia naukowe, przygotowuje rozprawę na temat wpływu mikroelementów na choroby tarczycy w ciąży, laureatka grantu Narodowego Centrum Nauki na badania naukowe. Klinicznie podczas pracy w szpitalu sprawuje zaawansowaną opiekę nad pacjentami z akromegalią. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE), European Society of Endocrinology (ESE), ESE Young Endocrinologists & Scientists (EYES), Endocrine Society. Zaangażowana również w nauczanie endokrynologii i medycyny ogólnej studentów polsko- i anglojęzycznych. Autorka wielu prac naukowych, artykułów medycznych i doniesień zjazdowych. W pracy najważniejsza jest dla niej partnerska relacja i profesjonalna opieka nad Pacjentami, a jej hobbystyczne podejście gwarantuje ciągły rozwój i stałe poszerzanie kompetencji. Wolny czas spędza na planowaniu kolejnych aktywnych podróży oraz poszukiwaniu nowych sportowych i życiowych wyzwań.

Zainteresowania:

choroby tarczycy (choroba Hashimoto, Graves’a i Basedowa, podostre zapalenie tarczycy, wole wieloguzkowe), przytarczyc (gruczolaki, nadczynność i niedoczynność), przysadki (akromegalia, hiperprolaktynemia, choroba Cushinga, gruczolaki i niedoczynność przysadki), choroby nadnerczy (guzy nadnerczy, niedoczynność i nadczynność kory nadnerczy), endokrynologia ginekologiczna (zaburzenia miesiączkowania, endokrynologia ciąży i przekwitania), otyłość, insulinooporność, zaburzenia gospodarki węglowodanowej.

Wraz z Panią Profesor Eweliną Szczepanek-Parulską tworzą zgrany zespół sprawujący kompleksową opiekę nad endokrynologicznymi Pacjentami Centrum Medycznego Kamionki.

Godziny pracy:

Środa 17:00 - 19:30

Cennik:

Konsultacja endokrynologiczna 180 zł

Konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG 230 zł

Konsultacja endokrynologiczna z USG i biopsją 330 zł

Teleporada 150 zł