Oferta bezpłatna NFZ

W ramach opieki sprawowanej przez położną POZ w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia każda kobieta ma prawo skorzystać z:

 
 •  
  bezpłatnej edukacji przedporodowej od 21. tygodnia ciąży do dnia porodu,
 •  
  wizyt patronażowych po porodzie,
 •  
  wizyt domowych w przypadkach uzasadnionych medycznie,
 •  
  wizyt ambulatoryjnych,
 •  
  edukacji w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia, planowania rodziny, antykoncepcji.

Zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej każda kobieta w ciąży powinna wybrać i zgłosić się do położnej POZ w 21. tygodniu ciąży.

Edukacja przedporodowa odbywa się w formie grupowej - zajęcia szkoły rodzenia. W przypadkach uzasadnionych może być przeprowadzona w formie indywidualnej na zasadach ustalonych z położną.

 

Od 21 t.c. do 31 t.c. przysługuje jedno spotkanie edukacyjne w tygodniu. Od 32 t.c. można przychodzić na zajęcia dwa razy w tygodniu.

 

W ramach naszej Szkoły Rodzenia proponujemy szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych, a na niektóre z nich zapraszamy także przyszłych ojców.

 

Pod swoją opiekę przyjmujemy pacjentki mieszkające w rejonie oznaczonym na mapce. Inne miejscowości i rejony Poznania prosimy ustalać indywidualnie.
 


Dlaczego ma to znaczenie? Po porodzie położnica i noworodek powinni mieć zapewnioną opiekę od wyjścia ze szpitala aż do zakończenia okresu połogu. Wizyty patronażowe odbywają się w Waszych domach, dlatego żeby było to możliwe ograniczamy obszar naszych działań do najbliższej okolicy.

 

W gabinecie położnej istnieje również możliwość wykonania badania KTG, zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie. Należy pamiętać, że jeżeli zapis ma być bezpłatny musi się on mieścić w liczbie spotkań refundowanych przez NFZ.

 

Zadzwoń do jednej z nas i poznaj pełną ofertę:

mgr Anna Drzewiecka - tel. (+48)  661 203 047

Patrycja Borys - tel. (+48)  576 555 405