Terapia McKenzie

Metoda McKenziego, której pełna nazwa to Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia (MDT) wg McKenziego, koncentruje się  ona na diagnozowaniu oraz leczeniu klinicznych zespołów bólowych pochodzenia mechanicznego takich jak np. rwa kulszowa, rwa udowa, rwa ramienna, kręcz karku, lumbago, tzw. „korzonki”, czy ból samego kręgosłupa. „McKenzie” wykorzystuje ruch  własny pacjenta, który powoduje  pozbycie się bólu i innych objawów. Jest to terapia dla osób aktywnych, które gotowe są włożyć wysiłek w walkę z bólem. Wysiłek ten nie jest szczególnie wygórowany, ponieważ najczęściej pacjent ma za zadanie wykonywać jedno specjalnie dobrane ćwiczenie w regularnych odstępach czasu. Metoda McKenziego nie jest zatem leczeniem „cudownym” dotknięciem terapeuty, co jest bardzo korzystne dla pacjenta, który przejmuje kontrolę nad bólem nie musząc codziennie udawać się na terapię.

Metodę McKenziego cechuje dokładne diagnozowanie kliniczne – specjalnie skonstruowany wywiad i badanie przedmiotowe oraz docieranie do przyczyny bólu bez niepotrzebnego, objawowego leczenia efektów wtórnych.
W metodzie McKenziego, oprócz ruchów własnych pacjenta stosowane są również techniki manualne w wykonaniu terapeuty, jednak w praktyce ma to miejsce rzadko, ponieważ najczęściej odpowiedni ruch własny pacjenta okazuje się wystarczający do wyleczenia bólu.

Ustąpienie bólu nie oznacza jednak końca leczenia.  Po ustąpieniu objawów wprowadza się ćwiczenia zapewniające odzyskanie pełnej funkcjonalności oraz zalecenia odnośnie profilaktyki – tak, żeby problem bólowy w przyszłości nie wracał.

Cennik:

Konsultacja/terapia McKenzie 100 zł

Nasi specjaliści:

Fizjoterapeuta, Terapeuta McKenzie
Godziny pracy:

Poniedziałek 15:00 - 20:00

Wtorek 15:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 15:00 - 20:00

Piątek 15:00 - 20:00

po wcześniejszej rejestracji telefonicznej

zobacz więcej