Terapia pedagogiczna

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę pedagogiczną dla naszych najmłodszych pacjentów. W ofercie między innymi:

 

Wsparcie i terapia pedagogiczna

Zespół działań diagnostycznych i terapeutycznych przygotowujących do nauki w szkole, wspomagających rozwój emocjonalny , społeczny i intelektualny.

 

Metoda Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz

Przygotowanie do nauki pisania poprzez ćwiczenia grafomotoryczne, czytania poprzez wiersz czy piosenkę, wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy, usprawnienie motoryki ręki. Zajęcia poszerzające słownictwo, wzmacniające kompetencje komunikacyjne.

Terapia ręki

Wspomaga cierpliwość i  koncentrację uwagi. Stanowi doskonałe uzupełnienie terapii logopedycznej, dzięki silnej podstawie neurofizjologicznej (biologiczne podłoże powiązania precyzji ruchów palców dłoni z jakością wymowy i rozwojem mowy). Ćwiczenia dobierane są przez terapeutę indywidualnie do potrzeb i sprawności każdego dziecka.

 

Ćwiczenia grafomotoryczne

To zespól działań mających na celu usprawnienie motoryki ręki , przygotowujące do pisania.Pisanie wymaga wielu umiejętności: precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo - ruchowej i koordynacji całego ciała. Ćwiczenia grafomotoryczne aktywizują na wszystkie zmysły dziecka.

Testy w kierunku zagrożenia dyslekcją

Narzędzie diagnostyczne dla dzieci od 5 roku życia. Ogólna ocena pozwoli na stwierdzenie czy dziecko należy do grupy ryzyka dysleksji i jaki jest stopień tego ryzyka.

Wspomaganie rozwoju słuchu 

Ćwiczenia mające na celu przygotowanie i wspieranie umiejętności  czytania, usprawnianie analizatora słuchowego, wspomaganie umiejętności różnicowania dźwięków mowy, analizy i syntezy głoskowej.

Cennik:

Diagnoza pedagogiczna 150zł

Terapia pedagogiczna (60 min.) 120 zł

Terapia pedagogiczna (30 min.)  60 zł